Trsteničane potopio Dunav

0

Pred oko 200 gledalaca na stadionu kraj Morave fudbaleri Trstenika izgubili su utakmicu od ekipe Dunava iz Prahova sa 2:1.

Gosti su u većem delu susreta bili bolji tim, trsteničani su imali priliku za pogodak u 30 minutu, Perčević je izveo korner a Milorad Savić glavom prebacio loptu preko prečke.

Šansu je pet minuta kasnije propustio i Cvetković ali je pogodio spoljni deo mreže.Svoju agresivnost gosti iz Prahova pretvorili su u pogodak u 49 minutu, centaršut Videnovića iskoristio je Mitić i to je bilo 1:0.

Domaći igrač Savić izveo je slobodan udarac 10 minuta kasnije, jak šut odbranio je golman Joksimović ali je Perčević pratio akciju i poslao loptu u mrežu, tako su trsteničani izjednačili rezultat na 1:1.

Domaćini su imali do kraja susreta još dve šanse koje nisu iskoristili,Smiljković je bio neprecizan.

Međutim u 93 minutu gosti su preko Cvetkovića oistavili konačan rezultat i odneli sva tri boda u Prahovo.

Ovu zanimljivu utakmicu Srpske lige Istok vodio je glavni sudija Mladen Veljković iz Soko Banje, zbog prigovora i grube igre podelio je domaćinima dva i gostima jedan žuti karton, domaćim igračima Vukosavljeviću i Smiljkoviću i gostujućem Bogdanoviću.

(Autor: Dragan Ivanović)