Pedeset godina mature kuršumlijskih gimnazijalaca

0

Pripremajući se da prigodno obeležimo Pedesetogodišnjicu naše mature a, nemajući, za neke iz Generacije, odgovarajuće adrese i brojeve telefona, jer je poprilično proteklo vreme od zadnjeg Susreta, pa smo se malo i pogubili, to smo odlučili, i na ovaj način, računajući na međusobne kontakte, da se obavestimo i pozovemo na dane svoje najlepše mladosti i zaljubljenosti ali, i ludosti, petica i dvojki, Stare Crkve i Borovnjaka i da, nanovo, prekoračimo Prag naše lepe Gimnazije, navode u Odboru za obeležavanje pedeset godina mature kuršumlijske Gimnazije.

Imamo, za sada, brojeve telefona za polovinu naših drugarica i drugara ali, objavljujemo celovit Spisak želeći da se, u ovom smislu a, tražeći podatke za one koje nemamo, ne samo komunicira sa Odborom, nego i međusobno, što bi doprinelo sprovođenju priprema, da niko ne bude uskraćen, za dolazak i organizaciju Susreta…

Prema skupljenim podacima, misleći da Pedesetogodišnjicu obeležimo polovinom juna, tekuće godine, obavestićemom o svim pojedinostima, najkasnije do kraja maja, pružajući mogućnost, devojčicama da nameste frizure i stave naočare a, dečacima, da osede ili, ako hoće, oćelave da se, posle, ne žale na propuštenu priliku. I, bez obzira na sve, verujemo da ćemo se lako prepoznati.

Zbog toga je potrebno, imajući sve ovo na umu, da se javite Panti, koji će za Odbor prikupljati podatke i davati informacije, na telefon 060/389-0-330. ili, e-mejl panticradivoje@gmail.com

Postoje najmanje dva dobra razloga za ovaj Susret : prvi, da se pričaju lepe priče i, drugi, lakše ćemo se dogovoriti za Sedamdesetpetogodišnjicu…

Maturanti Gimnazije

„Radoš Jovanović Selja“, Kuršumlija,

školska 1966/67. Godina

  • Pripreme za obeležavanje Pedesetogodišnjice mature

Odeljenje IV/a

  1. Vasović Koviljka, Janićijević, Beloljin, Beograd,
  2. Brajković Vera, Kolarik, Blace, Jagodina,
  3. Vladisavljević Anđelka, Novaković, Belo Polje, Kuršumlija,
  4. Vuković Dragica, Ćeličanin (ili Čeličanin), Velika Drenova,
  5. Zdravković Milka, Ilić, Dubrava, Niš,
  6. Ivanjac Dragica, Kovačević, Rača, Niš,
  7. Janićijević Siniša, Kuršumlija, Kruševac,
  8. Laketić Slobodan, Vasiljevac, Vasiljevac,
  9. Lukić Ružica, Kutlovac,
  10. Luković Miomir, Kuršumlija, Kuršumlija,
  11. Marković Biserka, Maksimović, Kuršumlija, Beograd,
  12. Marković Milena, Radojković, Kondželj,
  13. Mijatović Dragoljub, Ljuša, Prokuplje,
  14. Nešić Gradimir, Perunika, Kuršumlija,
  15. Nešić Zvonimir, Perunika, Kuršumlija,,
  16. Nešić Srbobran, Žuč, Kuršumlija,
  17. Pantić Radivoje, Kuršumlija, Kuršumlija, i
  18. Stevanović Slavka, Topal, Ljuša, Beograd,

Razredni starešina : Stanković Danilo, Pirot,

Odeljenje IV/b

  1. Vuksanović Milica, Miletić, Kuršumlija, Kuršumlija,
  2. Bajić Vinka,
  3. Gojković Jevdokija, Prolom,
  4. Dimitrijević Dragica, Đorđević, Ivan Kula, Niš,
  5. Dunjić Spasoje, Prolom, Beograd,
  6. Đorović Milka, Nikolić, Rača, Kuršumlija,
  7. Janković Radovan, Dubnica, Zagreb,
  8. Jevtić Dobrila, Jović, Kuršumlija, Kuršumlija,
  9. Jovanović Dragutin, Ljuša, Niš,
  10. Krstić Dragica, Milosavljević, Dankoviće, Kuršumlija,
  11. Krstić Slobodan, Crkvica, Prokuplje,
  12. Latas Rada, Petrović, Rača, Beograd,
  13. Lukić Olga, Lukić, Bace, Tulare,
  14. Matić Milorad,
  15. Mihajlović Stanoje, Barlovo, Šekovići,
  16. Mićović Milisav, Dobri Do, Kuršumlija,
  17. Najdanović Biserka, Orlić, Kuršumlija, Beograd,
  18. Nedeljković Miroslav, Krčmare, Beograd,
  19. Nedeljković Radosava. Tulare,
  20. Pavlović Zoran, Žalica, Beograd,
  21. Radovanović Dobrila, Milanović, Kuršumlija, Kruševac,
  22. Simić Miroljub, Konjuva, Požarevac,
  23. Slavković Marko, Donja Konjuša, Kraljevo, i
  24. Cvejić Brankica, Zečević, Prokuplje, Beograd,

Razredni starešina : Ivanović Ivan, Sremčica,

Odeljenje IV/c

  1. Aleksić Milan, Suvi Do, Prokuplje,
  2. Antonijević Slobodan, Igrište, Bela Crkva,
  3. Vojnović Tomislav, Vlahinja, Beograd,
  4. Vujić Miroljub, Pljakovo, Kuršumlija,
  5. Glišić Vera, Vučićević, Kuršumlija, Gornji Milanovac,
  6. Danilović Ljubiša, Žuč, Beograd,
  7. Đorđević Milomir, Mačkovac, Kuršumlija,
  8. Ivanović Miladija, Prokuplje,
  9. Jovanović Slavica, Dinić, Niš,
  10. Jovanović Stanislav, Vrelo, Beograd,
  11. Lazarević Milutin, Konjuva, Beograd,
  12. Marković Petar, Spance, Kumanovo,
  13. Milanović Dragoljub, Tmava, Beograd,
  14. Milenković Radovan, Vrševac, Rakovica,
  15. Milenković Dragoslav, Prokuplje,
  16. Miletić Milovan, Trećak, Beograd,
  17. Milovanović Dara, Isailović, Maričiće, Beograd,
  18. Nedeljković Milan, Krčmare, Niš,
  19. Novović Milomir, Rača, Niš,
  20. Pavlović Milan, Rudare, Kuršumlija,
  21. Perović Slavenka, Ljig, Beograd,
  22. Petrović Božur, Končić, Niš,
  23. Radojlović Milomir, Žitni Potok,
  24. Rajović Miroljub, Kuršumlija, Beograd,
  25. Savić Milijana, Žitorađa,
  26. Simić Miloš, Blace,
  27. Stojanović Josif, Stara Božurna, Prokuplje,
  28. Cvetković Mirjana, Barlovo,
  29. Šejić Stadija, Milanović, Baćoglava, Niš, i
  30. Šulović Radosloven, Vrševac, Kuršumlija,

Razredni starešina : Đurović pok. Predrag, Kuršumlija, i

Direktor škole : Jovanović Jovanka, Niš.

Pomenućemo, s obzirom da nam sećanja nisu i, ne mogu, da izblede, zbog dužnog pijeteta, drugarice u drugove koji, na žalost, nisu živi ali, za utehu, ako ima utehe, uvek ćemo se sretati u uspomenama:

Agatonović Radomir, Đorđević Miodrag, Janetović Petar, Jovanović Vukadin i Jovanović Milivoje (IVa),

Anđelić Gvozden, Gašić Radoljub, Zajić Svetlana, Radojević Novica i Šejić Sšasoje (IV/b),

Đorović Miroslav, Jaćović Svetislav, Otašević Vlastimir, Radović Tomislav i Filipović Jankovski Slavica (IV/c).